U Gračanici obilježena četvrta manifestacija povodom Svjetskog dana hidžaba

Povodom Svjetskog dana hidžaba, sinoć je u Bosanskom kulturnom centru Gračanica održana četvrta po redu manifestacija u organizaciji Odjela za brak i porodicu Medžlisa Islamske zajednice Gračanica. Ovom značajnom događaju prisustvovalo je više od 400 posjetiteljki, što svjedoči o velikom interesovanju i važnosti ove manifestacije.

Večer je započela učenjem ašereta koje je proučila Lejla Halidović, nakon čega je program otvorila moderatorica večeri Hasiba Šabić Nurić. Na samom početku prisutnima se obratila koordinatorica Odjela za brak i porodicu Rahima Hadžiomerović, koja je poselamila i poželjela dobrodošlicu svim gošćama, ističući značaj ovakvih okupljanja te ljepotu i vrijednost hidžaba kao važnog dijela identiteta muslimanke.

U nastavku večeri održano je predavanje i panel-diskusija na temu „Hidžab kao duhovni put“, u kojoj su učestvovale profesorica teologije Nihada Omerčić, doktorica medicine Merlinda Bećirović i učenica Ilma Nurkić, uz moderaciju Rabije Zahirović. Panelistice su kroz svoja izlaganja podijelile lična iskustva, inspiraciju i izazove s kojima se susreću žene koje nose hidžab.

U okviru manifestacije realizovan je i literarni konkurs na temu „Između pogleda svijeta i glasa duše“. Nagradu za najbolji literarni rad osvojila je Hanija Mulahusejnović, koja je tom prilikom pročitala svoj rad i preuzela nagradu.

Posebnu radost publici donijela je modna revija hidžaba za djevojčice u saradnji s butikom Nahla, kao i revija haljina za djevojke i žene koju je predstavio butik Nur kolekcija. Program su dodatno uljepšali nastupi Hora El-Emin iz Škahovice te muzička izvedba Azre Begović.

Tokom večeri, posjetiteljke su obradovane sa više od 200 poklona, dok su za djevojčice obezbijeđeni posebni paketići koji su dijeljeni na ulazu. Posebna pažnja posvećena je i ženama koje su nedavno stavile hidžab, za koje su pripremljeni vrijedni pokloni.

Nakon završetka zvaničnog dijela programa, druženje je nastavljeno uz zakusku, u toploj i ugodnoj atmosferi ispunjenoj razgovorom i zajedništvom.

Organizatori su izrazili iskrenu zahvalnost svim učesnicama i vrijednim ženama koje su svojim trudom, vremenom i ljubavlju doprinijele uspješnoj realizaciji ove manifestacije, kao i svima koji su na bilo koji način pružili podršku ovom susretu.

Na kraju, upućena je dova Uzvišenom Allahu da svima koji su učestvovali u realizaciji ovog događaja podari svako dobro, bereket u imetku i radu, a svim gošćama da im ovaj susret ostane trajna inspiracija i izvor snage u dobru.